İKÇÜ Ailesi Bayramlaşma Töreninde Buluştu

İKÇÜ Ailesi Bayramlaşma Töreninde Buluştu

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Ailesi, yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla düzenlenen bayramlaşma töreninde bir araya geldi. Rektör Vekili Prof.Dr.Turan Gökçe’nin ev sahipliğini yaptığı bayramlaşmada, Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Adnan Kaya, Dekanlar, Genel Sekreter Nurettin Memur, çalışanların tek tek elini sıkarak bayramlarını kutladı. Fakültelerden gelen akademisyenler ve idari personel de birlik ve beraberlik temennisiyle bayramlaştı.

Bayramınız mübarek olsun…

Hac varizesini yerine getirmek için kutsal topraklarda olan Rektör Prof.Dr. Saffet Köse ise yayımladığı mesajda tüm İslam âleminin mübarek Kurban Bayramını tebrik etti.

Prof.Dr. Köse mesajında şunları kaydetti:

 “Her geçen gün daha fazla ihtiyaç duyduğumuz dostluk, kardeşlik, merhamet, dayanışma, yardımlaşma, yakınlaşma, milli birlik ve beraberlik duygularının yoğunlaştığı yeni bir bayrama yaklaşmış olmanın mutluluk ve heyecanını yaşıyoruz. Dini vecibelerimizi yerine getirme hazırlıkları ile birlikte ihmal ettiğimiz gönülleri fethetmenin plan ve programlarını yapıyoruz. Bir taraftan da dünyanın dört bir yanında açlık ve sefaletle mücadele eden insanları, maruz kaldıkları şiddetle kan ve gözyaşına boğulan Müslümanları düşünerek hüzünleniyoruz. Son günlerde ülkemize yapılan ekonomik saldırıya karşı Devlet ve millet olarak ortaya koyduğumuz milli tavrı ve olumlu sonuçlarını göz önünde bulundurarak geleceğe güvenle bakıyor; Devletimizin bekası, milletimizin istiklâl ve istikbâli için üzerimize düşen görev ve sorumlulukları eksiksiz yerine getirmenin kaygısını taşıyoruz.        

Bu duygu ve düşüncelerle, İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi ailesinin, milletimizin ve İslam âleminin mübarek Kurban Bayramını tebrik ediyor, Cenâb-ı Allah’tan hayırlara vesile olmasını diliyoruz.”

 


HABER İLE İLGİLİ RESİMLER

Başa Dön